Reklam
Reklam

HİZMET VAR! KAR VAR! BAŞARI VAR! BAŞKAN VAR!

Arif Çayan yazdı...

HİZMET VAR! KAR VAR! BAŞARI VAR! BAŞKAN VAR!

Arif Çayan yazdı...

HİZMET VAR! KAR VAR! BAŞARI VAR! BAŞKAN VAR!
18 Haziran 2021 - 09:16

Belediyelerdeki işlerle ilgili alışıla gelen, duyulan ve bilinen, klasik bir giriş, klasik bir gelişme ve klasik bir sonuç vardır.

Hizmet verilir, hizmetler verilir, zarar edilir, zararlar edilir.

Belediyelerin bünyesinde bulunan şirketlerde vatandaşa hizmet götürmek amacıyla çalıştığı için, bırakın kar etmeyi, zararı en az yapabilirse başarılı sayılır.

10122020_1476_0.jpg

Bu şirketler giderlerini belediyelerden alır, hizmet verdikleri içinde karşılığının olması ve artması gibi bir şansı olmaz.

Ancak eğer işi biliyorsanız, işleyişi biliyorsanız, sosyal zekânızın yanında, bir de ticari zekânız varsa, işte yaparsınız, hizmet de yaparsınız, zarar etmezsiniz,  kar da edersiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden birisi olan İZBETON’dan 2019 ve 2020 yılları için hazırlanan yıllık bilançolarda, işi bilenlerin varlığını gösterir nitelikte.

Vatandaşın yolunu, kaldırımı, taşlarını, asfaltlarını üreten ve hizmet olarak tüketip ona veren İZBETON, iki yıldır zarar eden değil, kar eden konumda oldu.

10122020_14650_0.jpg

Vatandaşa hizmeti aksatmadan kar edebilmek de öyle her işletmenin, her işleyişin karı değil.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, akıllı yönlendirmesi, gerekli yönlendirmesi ve hesaplı yönlendirmesiyle yapılan işlerde vatandaş da mutlu oldu, şirkette, belediye de.

Kar eden bir şirketiniz olduğunda hizmeti daha çok yapma gücünüz de doğal olarak olur.

Başkan Tunç Soyer’in, bu sosyal ve ticari politikası, İzmir’e, İzmirlilere önümüzdeki yıllarda daha çok hizmet alacağının da bir göstergesi.

Elde edilen karların sonucu olan hizmetlerin çoğalması da doğru bir istatistiktir.

1435078503799.jpg

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i İZBETON A.Ş. Genel Müdürü Heval Savaş Kaya'yı, yöneticileri, çalışanlarını, karşılığı olmayan hizmetleri verirken kar ettikleri için kutlamak, ödüllendirmek gerekir.

Başkan Soyer ve ekibi başarıyor, İzmir kazanıyor, İzmirli kazanıyor.

60cb444da1e22.jpg

​​​​​​