Reklam

İstinyePark İzmir’de 8 Mart'a özel etkinlik

İstinyePark İzmir, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yine dopdolu programıyla öne çıkıyor.

İstinyePark İzmir’de 8 Mart'a özel etkinlik

İstinyePark İzmir, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yine dopdolu programıyla öne çıkıyor.

İstinyePark İzmir’de 8 Mart'a özel etkinlik
07 Mart 2022 - 15:55

Özel günlere gösterdiği özen ve hassasiyeti Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de ihmal etmeyen İstinyePark’ta 8 Mart coşkuyla kutlanacak.

Ülkü Hür söyleşide İzmirli kadınlarla buluşacak

Henüz ilkokul öğrencisi iken okuduğu kitaplar ve yağ tenekelerine ektiği reyhanları satarak başladığı girişimcilik serüvenine, 2017 yılında kurduğu Türkiye’nin en büyük dijital girişim platformu ve kadın oluşumu ‘Girişimci Kadınlar Grubu’ ile devam eden girişimci, marka danışmanı, mentor, profesyonel fotoğrafçı Ülkü Hür, 8 Mart günü Saat: 14.00-15.30’da İstinyePark İzmir’de çok özel bir söyleşi gerçekleştirecek.

Binlerce kadının markasını oluşturması, işini geliştirmesi ve hedefine ulaşması için verdiği eğitimler, seminerler ve atölyeler ile kadınların girişimcilik hayallerini gerçekleştirmesine öncülük eden Ülkü Hür söyleşisinde;

ulku-hur.jpg

-Girişimci Kadınlar Grubu fikri nasıl oluştu?
-Türkiye’de bir kadın hareketi nasıl başlar?
-Başarmanın Yolu ve Sırları
-Çalışan ve Üreten Kadının Ailedeki Yükselişi
-Başaran Kadınlar
-Başkalarına ilham olmak gibi konularda söyleşi yapacak ve konuklarının sorularını yanıtlayacak. Ülkü Hür moderatörlüğünde başarılı girişimci kadınlar sahnede başarı hikâyelerini anlatacaklar.

TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sergisi

TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Sanatta Girişimcilik Projesi kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, 30 değerli resim ve seramik sanatçısının eserlerinin sergi ve satışının yapılacağı sergi İstinye Park AVM’de gerçekleşecek. 08-13 Mart 2022 tarihleri arasında 6 gün boyunca gerçekleşecek serginin açılışı 8 Mart Salı günü saat 16.00’da yapılacak.

istinyepark-afis.png

‘Sanatta Girişimcilik’ projesi kapsamında; fotoğraf, resim, karikatür, seramik, cam, öykü – kitap yazarlığı, kukla, dokuma, video art, film, müzik, tiyatro alanında faaliyet gösteren, İzmirli olan veya İzmir’den yolu geçen tüm kadın sanatçıları bir araya toplayarak sanatçıların ve eserlerinin daha geniş kitlelere tanıtılmasını amaçlayan platform, yaratıcılık, sergileme ve pazarlama alanında sanatta girişimcilik modeli yaratmayı hedefliyor.

Projeyle, kent kültürüne ve yerel kalkınmaya katkı sağlanması, sanat ve sanatçıların kurumsal iş birlikleriyle birleştirilmesi, köprüler oluşturulması da hedefleniyor.