Ahmet Can Çelik, ekibi ile birlikte sahada

Bir seneden az bir sürenin kaldığı 2023 seçimleri öncesi çalışmalarına başlayan AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, "Dönem dış güçlere karşı cevap vermemiz gereken bir dönem. Bu yüzden bunu halkımıza, esnafımıza anlatmak için sahadayız" dedi.

Ahmet Can Çelik, ekibi ile birlikte sahada

Bir seneden az bir sürenin kaldığı 2023 seçimleri öncesi çalışmalarına başlayan AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, "Dönem dış güçlere karşı cevap vermemiz gereken bir dönem. Bu yüzden bunu halkımıza, esnafımıza anlatmak için sahadayız" dedi.

Ahmet Can Çelik, ekibi ile birlikte sahada
24 Haziran 2022 - 12:42

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, bir seneden az bir sürenin kaldığı 2023 seçimleri öncesi çalışmalara start verdi. Başkan Çelik önderliğinde ilçe teşkilatı ve parti üyeleri kapı kapı gezerek vatandaş ve esnafla sohbet ediyor, bilgi veriyor, dert sıkıntılarını dinliyor. Başkan Çelik, "2023'te sayın Cumhurbaşkanımızı dünya lideri seçmek için sahalarda yer alıyoruz. Rusya-Ukrayna savaşını görüyoruz. Yunanistan'a kurulan üsleri görüyoruz. 2023 olmazsa ne olur? 2023'te AK Parti olmazsa ne olur? Bize gelip, 'SİHA'ları üretmenize gerek yok. Biz size veririz. Suriye sınırındaki hatta gerek yok. TSK'yı boşuna masrafa sokmayın. Biz sizi daha iyi koruruz. Yavuz ve Fatih gemisini satın. Biz size daha ucuza enerji verelim" diyecekler. Türkiye'yi yine dışa bağımlı hale getirmek için ellerinden geleni yapacaklar. İlk bir yıl güllük gülistanlık olacak. Sonrası ise hüsran olacak. Esnafımıza bunları anlatıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızı 2023'te dünya lideri olarak seçmek için startı verdik. Sahalardayız" şeklinde konuştu.

9c7b58e9-05ad-4fe2-8d0f-97ce3010fe57.jpg

KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR ÖN PLANA ÇIKTI

Vatandaşlardan büyük teveccüh gördüklerini söyleyen Başkan Çelik, "Vatandaşımızın yanında sorunları çözmek için Menemen Belediye Başkanımız Aydın Pehlivan'ı arıyoruz. Anında sorunu çözüyoruz. Menemen 22 yıllık CHP iktidarından dolayı bugüne kadar ön plana çıkarılamamıştı. Biz belediyeyi devraldıktan sonra Menemen Belediye Başkanımız Aydın Pehlivan kültürel çalışmalarımızı da ön plana çıkardı. Sayın Cumhurbaşkanımıza Menemen'i temsilen vazo hediye ettik. 50 tane de Sayın Cumhurbaşkanımızdan sipariş aldık. Menemenliler Cumhurbaşkanımızı çok sevdi” dedi.

0f11afd6-14bd-4339-87f7-4f80d4392a1c.jpg

MAŞALLAH MENENEMEN

Başkan Ahmet Can Çelik konuşmasını şu şekilde sürdürdü: Biz de teşkilatlarımızla gittiğimizde Sayın Cumhurbaşkanımız Menemen’e teveccüh gösterdi. ‘Maşallah Menemen’ deyip Menemen’e olan memnuniyetini dile getirmiştir. Tabi bu dile getirme bu halkın memnuniyetidir. Teşkilatlar hükümet, yerel yönetim ve halk arasındaki bir köprü kurar. Bu köprüyü güzel oluşturunca başarıyı elde ediyorsun. Çok şükür ki biz bu teveccühlere mazhar kaldık. Sayın Cumhurbaşkanımız buraya geldi ve tüm dünyaya seslendi. Çok şükür ki 22 yıl sonra Menemen, AK Belediyeciliğe kavuştu. Menemen’de çok güzel hizmetler oluyor. Bu da teşkilatla belediyenin uyumlu çalışmasından kaynaklanıyor" dedi.

2 SAAT İÇİNDE SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ

Menemen’de halktan gelen sorunları 2 saat içinde çözdüklerini anlatan Başkan Çelik, “Halkımızı ve esnafımızı ziyaret ediyoruz. Sorunlarını dinliyoruz. Vatandaşımızın yanında belediye başkanımızı arıyoruz. 2 saat içinde sorunu çözüyoruz. Bu tüm ilçelerde yapılması gerekiyor. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi aylarca vatandaşımızın sorunun çözmüyor. Vatandaşlarımız bize 24 saat ulaşabiliyor. Vatandaşımız yanımıza geldiyse, ‘Tamam çözeriz’ deyip göndermiyoruz. Biz hemen anında arayıp, sorunu çözüp vatandaşımızı da o şekilde gönderiyoruz. Vatandaşımızın mağduriyetini gidermek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

584b5a3f-41e9-4381-976d-eb155a29fab8.jpg

BÜYÜKŞEHİR’DEN HİZMET ALMIYORUZ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet almadıklarını vurgulayan AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, “Hizmeti bırakın, aksine bizim bir adım ileri gitmemiz için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz ne olursa olsun mücadeleyi bırakmayacağız. Büyükşehir ne yaparsa yapsın biz hizmetten geri adım atmayacağız. Hizmette kusursuz şekilde yürüyeceğiz. Vatandaşımıza İzmir Büyükşehir Belediyesi olmadan Menemen Belediyesi ve AK teşkilatlar olarak her türlü hizmeti götüreceğiz. Bu anlamda da hükümetten de çok ciddi anlamda destek alıyoruz. Biz İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli’nin oluruyla, Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ’ın destekleriyle yüksek istişare kurulu kurduk. Bu kurul, bugüne kadar gelmiş geçmiş belediye başkanı adayları ve kurucu ilçe başkanlarından oluşuyor. Her birine onur plaketi verdik. İkinci olarak da Vefa grubu kurduk. 2002’den bu yana gelmiş geçmiş kurucu yöneticiler, kurucu il genel meclis üyelerinden oluşan bir vefa grubu kurduk. Ayda bir yemekler yapıp toplanıyoruz. AK Ailem de 2002’den bugüne kadar gelmiş olan başkan yardımcılarından oluşuyor. AK Ailem üyelerine de plaketler vererek onurlandırdık. Engelsiz yaşam platformu da oluşturduk. 30 engelli arkadaşımızdan oluşan platformda tüm engellilerimize sahip çıkıyoruz. Ayrıca mahallemizin uç beylerimiz şeklinde 170 kişiden oluşan bir grup kurduk. Mahalle başkanlarımız, mahalle yönetimlerinden yer alan üyelerimiz bu grupta yer alıyor. Tamamına onur belgesi verdik” şeklinde konuştu.

05f9b99e-6c7e-4453-af1d-4c6253354314.jpg