İzmir Bahçeşehir Koleji'nden E- twinning Projesi!

Özel İzmir Bahçeşehir 50.Yıl Kampüsü Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ve Türkiye, İspanya ve Gürcistan’dan ortak okulları ile “Time to Talk” e-twinning projesi düzenlendi.

İzmir Bahçeşehir Koleji'nden E- twinning Projesi!

Özel İzmir Bahçeşehir 50.Yıl Kampüsü Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ve Türkiye, İspanya ve Gürcistan’dan ortak okulları ile “Time to Talk” e-twinning projesi düzenlendi.

İzmir Bahçeşehir Koleji'nden E- twinning Projesi!
21 Nisan 2022 - 13:23

“Time to Talk” e-twinning projesinin amacı öğrencilerin İngilizce dilinde konuşma becerilerini farklı ülkeden öğrenciler ile bir araya getirerek geliştirmeleri, aynı zamanda konuşma becerilerini geliştirirken sosyalleşme ve takım çalışması becerilerini geliştiriyor. Özel İzmir Bahçeşehir Koleji 50. Yıl Kampüsü 11 öğrenci ile İspanya, Gürcistan, Türkiye’den; İzmir, Mersin ve Denizli’den okullarında katılımıyla proje hayata geçirildi. Projenin adından da anlaşılacağı üzere “Time to Talk” Türkçe karşılığıyla, “Konuşma Zamanı”, öğrencilerin gelecek eğitim veya iş hayatlarında kullanacakları konuşma becerilerini ve İngilizcelerini geliştirmeyi hedeflemiştir.

whatsapp-image-2022-04-21-at-13-16-07.jpeg

Bu projede, Marmara Üniversitesi Prof. Doktor Mehmet Ali Çelikel tarafından ‘‘Daniel Defoe’nun, Robinson Cruose eser incelemesi semineri verilmiştir, ayrıca tüm ülkelerin yer aldığı, “Global Warming” projesiyle küresel ısınmanın farklı yönlerini göz önünde bulundurarak farkındalığını arttıracak video ve e-book hazırlanmıştır, Sürdürülebilir enerji ve çevre projesi kapsamında poster ve “Earth is Talking” projesiyle, öğrenciler doğa ve dünyanın sesi olarak farkındalık video projesi ve e-book hazırlamışlardır.
Ayrıca proje öğretmenimiz, Fulden Bilgin proje hakkında açıklamalarda bulundu: Kendisi “İlk e-twinning projemizi güzel bir şekilde gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum ve bu projeyi gerçekleştirdiğimiz için gurur duyuyorum. Öğrencilerin bu projede, grup çalışmasıyla öğrenciler arası motivasyonu artırarak, onları İngilizce konuşmaya teşvik eder ve öğrencilerin iletişimini geliştirmeyi amaçlanmıştır.’’ ifadelerini kullandı. Ayrıca kendisi “Projenin bir parçası olduğum ve katıldığım için gerçekten çok mutluyum çünkü bu proje, ders dışında öğrencilerin İngilizcelerini geliştirirken bir yandan da sosyalleşmelerine yardımcı olup kendilerini ifade etmelerini sağladı.” şeklinde ekledi. 9.Sınıf öğrencilerinden Sahra K. Bu projenin İngilizce konuşma ve sosyal becerilerimi gerek üniversite gerek iş hayatımda çok işe yarayacağını düşünüyorum.” Öğrencilerinden Ela A. e-twinning projesi ile düzenli ve programlı çalışmanın yanı sıra uygulanan haftalık planın ve aylık toplantıların kendisini geliştirdiğini ifade etti ve bu projede emeği geçen tüm öğrencilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederim dedi.