İzmirli Genç DEVA’dan Bayram Dayanışması

Dar gelirli ve sağlık sorunları nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara bayram ziyaretinde bulunarak gönüllü tıraş hizmeti sunan DEVA Partisi İzmir İl Gençlik Çalışmaları mensupları, vatandaşlara duygusal anlar yaşattı.

İzmirli Genç DEVA’dan Bayram Dayanışması

Dar gelirli ve sağlık sorunları nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara bayram ziyaretinde bulunarak gönüllü tıraş hizmeti sunan DEVA Partisi İzmir İl Gençlik Çalışmaları mensupları, vatandaşlara duygusal anlar yaşattı.

İzmirli Genç DEVA’dan Bayram Dayanışması
08 Temmuz 2022 - 14:20

DEVA Partisi İzmir İl Gençlik Çalışmaları, bayram öncesi gönüllük uygulamaları kapsamında Balçova ilçesinde dar gelirli ve sağlık sorunları nedeniyle evlerinden dışarı çıkamayan vatandaşları evlerinde ziyaret ederek hem bayramlaştı hem de gönüllü tıraş hizmeti sundu. DEVA Partisi İzmir Gençlik Çalışmalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Güngör ve Balçova İlçe Gençlik Çalışmaları Başkanı Aydın Can Sapan öncülüğünde gerçekleştirilen gönüllü organizasyon, vatandaşlardan tam not aldı.

a6298104-cc64-47eb-b5fb-2c5d18f10896.jpg

DEVA Partisi İzmir İl Gençlik Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Güngör “Bayramlar; bizi bir araya getiren, dayanışma ve motivasyonumuzu yükselten, aidiyet duygumuzu pekiştiren kültürel değerlerimiz arasında yer almaktadır. Bu güzel ve anlamlı günlerde yaşlısıyla genciyle bir araya geliyor, sevinçlerimizi paylaşıyoruz. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar maalesef bayramlarımızı da buruk geçirmemize neden oluyor. Ebeveynler, çocuklarını mutlu etmek için tüm imkanlarını seferber etse de tatmin olamıyorlar. Çocuklar, anne babalarını ziyaret edemiyor. Biz de bunları düşünerek büyüklerimizin bir nebze olsun yüzünü güldürelim istedik. Sağlık sebepleri nedeniyle evinden çıkamayan, tıraş parası dahi vermekte zorlanan vatandaşlarımızı tespit ettik. Hem bayramlarını kutlayalım hem de bayram hazırlığı olarak saç tıraşlarını yapıp bir nebze de olsun onlara fayda sağlayalım istedik” diye konuştu.

dbaa7789-60ea-449d-a165-413a34c8b42a.jpg

“Gerçekleştirdiğimiz etkinlik girdiğimiz her evde takdir edildi”

Gönüllü projeye olumlu tepkiler aldıklarını belirten Güngör “Gerçekleştirdiğimiz etkinlik girdiğimiz her evde takdir edildi. Vatandaşlarımız sadece siyasi amaçlarla değil gerçekten onları düşünerek hareket ettiğimizi de görmüş oldular. Genç DEVA’ya kapısını açan tüm vatandaşlarımız gerçekleştirdiğimiz gönüllü organizasyon nedeniyle duygulandılar. Bizleri; çocukları, torunları gibi karşıladılar ve evlerinde misafir ettiler. Kapılarının her zaman açık olduğunu, ara ara sohbet etmeye de gelmemizi istediler. Bizde bu isteklerini dikkate alacağız ve kendilerini ziyaret etmeye devam edeceğiz” dedi. Gönüllü çalışmanın bayramla sınırlı olmadığını ifade eden Güngör “Ziyaretlerimiz bayramdan sonra da belirli periyotlarla devam edecek. Bu etkinliği ihtiyacı olan herkese elimizden geldiğince ulaştırmaya çalışacağız” diyerek uygulamayı İzmir’in diğer ilçelerinde de yayacaklarını belirtti.

a0dc97c5-2084-4be8-9581-fce82261467f.jpg